Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava - LIPOVÁ 2014

3. 9. 2014

Ve dnech 16. - 17.8. se uskutečnila naše místní výstava v Lipové. Přihlášeno bylo 230ks králíků, 80ks holubů v klecích, 40ks holubů ve voliérách a 38 voliér drůbeže.

Před výstavou jsme byli trochu skeptičtí, co se týče návštěvnosti. Předpověď počasí nebyla vůbec příznivá a slibovala časté přeháňky. Naštěstí se tyto předpovědi nevyplnily až na jednu menší odpolední přeháňku.

V sobotu okolo 8. hodiny byla již všechna zvířata zaklecována a mohlo se začít posuzovat. Máme již osvědčenou sestavu posuzovatelů, kteří k nám jezdí pravidelně posuzovat a to:  Holuby - př. Hubert Dufek, drůbež př. Jiří Odstrčil a Jaroslav Vachník  a králíky př. Josef Krejčíř, Petr Koláček a Ing. Jiří Jurečka.

Ing. Jurečka musel na poslední chvíli zastoupit náhle zesnulého přítele Antonína Trávníčka, který u nás také býval pravidelným posuzovatelem. Měl jsem možnost a čest mu při loňské a předloňské výstavě zapisovat a jsem mu vděčný za mnoho věcí, které jsem se od něho přiučil. Je to velká ztráta. Nejen, že jsme ztratili výborného posuzovatele a úspěšného chovatele novozélandských bílých králíků, ale především PŘÍTELE. Bude nám chybět. Čest jeho památce!

Posuzování proběhlo hladce a ve stanoveném čase. Posuzovatelé rozdali 10 ČC na drůbež,   9 ČC na holuby a 16 ČC na králíky. Seznam oceněných je na fotografiích ve fotoalbu, složka Výstava Lipová 2014, snímky č. 77, 78, 79.  

Výstava se pro veřejnost otevřela ve 12.00 hod. Za dobu konání výstavy prošlo vstupní branou bez mála 400 návštěvníků, pro které bylo připraveno bohaté občerstvení. V bufetu točené pivo a kofola a jiné nápoje, ale největší fronty stále u okénka, kde se vydávalo jídlo. Naši kuchaři navařili kolem 40l držťkové polévky, ale bylo to málo. Kdyby neodložili pár litrů na neděli, byla by pryč už v sobotu. Dále se podával výborný hovězí guláš, pečený bůček a domací klobásky z udírny. Průběžně se točila tombola. My jako jedni z mála nepoužíváme výherní ruličky, ale "Kolo štěstí". Zájem ze strany návštěvníků byl ohromný. A tímto bych jim chtěl za to poděkovat, že nás takto podpořili. 

V neděli po 16.hod. začalo slavnostní předávání čestných cen, které vyhlašoval starosta obce Lipová pan Zdeněk Zámečník a ceny předával náměstek hejtmana olomouckého kraje pan Ing. Michal Symerský.   Po 17. hod. se vydávali zvířata jejich majitelům.

Závěrem lze říci, že letošní výstava byla velmi úspěšná a předčila naše očekávání. Rádi bychom nakonec chtěli poděkovat představitelům obce Lipová za pomoc při přípravě výstavy, všem našim sponzorům a patronům, návštěvníkům a především chovatelům, kteří naši výstavu obeslali svými zvířaty.

Příští rok slaví naše ZO "malé" výročí. Uplyne 115 let od jejího založení. Takže již nyní zveme všechny, aby se k nám přijeli podívat, pobavit a třeba i něco nakoupit do svého chovu. Těšíme se na Vás!